Įvadas
Agni Jogos knygos yra ypatingas reiškinys žmonijos dvasiniame gyvenime ir visiškai teisėtai gali būti pavadintos dvidešimto amžiaus Apreiškimu.
Pirmą kartą po nepalyginamų indų šventraščių – Vedų, Puranų ir Upanišadų – ilgų amžių didybės galima kalbėti apie tokios gilios bei visa apimančios dvasinės filosofijos atsiradimą, kuris vienokia ar kitokia forma atspindėjo visus dvasinio, intelektualinio, kūrybinio, moralinio-dorovinio, asmeninio bei socialinio žmogaus ir visuomenės gyvenimo aspektus.
Mūsų regimos gyvybės nuo mineralų ir augalų karalysčių iki gyvūnų ir žmogaus evoliucija tokia nuostabi bei didinga, kad tiesiog neįmanoma įsivaizduoti, jog nuėjusi tokį didį kelią ji galėtų baigti jį “proto žmogumi”, staiga nutraukusi savo nenukrypstančią pasireiškimų realizaciją. Visais amžiais smalsus žmogaus protas bei kryptinga dvasia veržėsi į pažinimą bei tobulėjimą, vedančius už įprastų galimybių ribų ir išvedančius į kokybiškai naują vystymosi viją. Šamanai, žiniuonys, magai, alchemikai, vienuoliai, asketai pasukdavo šiuo Keliu, o pasiekę pergalę jame tapdavo tais Vadovais, Adeptais, Rišiais, Didžiomis Sielomis, Atbudusiais ar Pateptaisiais, kurie atsigręždavo atgal į dar tik pradedančius savo Kelią ir tapdavo visiems šiems dvasios keleiviams Mokytojais, savo Šviesa nušviesdami jiems nelengvą Kelią į Dvasią.