Knygos autorius, profesionalus biologas, kalba apie genetinio faktoriaus bei aplinkos įtaką gyviems organizmams ir iškelia idėją, kad genų vaidmuo buvo gerokai pervertintas, o aplinkos - įvertintas nepakankamai. Knyga supažindina su visiškai naujomis biologijos kryptimis: epigenetika ir signalo transdukcijos mokslu.
Naujas žvilgsnis į ląstelės, žmogaus ir civilizacijos evoliuciją
Ar Čarlzas Darvinas tikrai buvo teisus, kai tvirtino, kad išlieka tik geriausiai prisitaikiusieji ir kad evoliucijos variklis yra kova už būvį? O gal išlieka tie, kurie sugeba geriausiai bendradarbiauti? Ir gal evoliucijos variklis yra ne kova, o meilė?
Problema ta, kad devyniasdešimt devyni procentai visuomenės - eilinė publika - dar tebesilaiko pasenusių ir neveiksmingų įsitikinimų, kad jie yra genų aukos, todėl susitaiko su visais savo trūkumais ir ligomis - esą padėties pakeisti negalima, nes tokia yra Gamtos valia. Tai pati baisiausia šiuolaikinio žmogaus klaida... modeliuodamas ląstelių bendruomenių veiklą, aš padariau išvadą, kad esame ne genų aukos, o savo likimo šeimininkai, gebantys gyventi be ligų ir susikurti gyvenimą, kupiną ramybės, laimės ir meilės.
- Bruce H. Lipton
Apie autorių
Briusas Liptonas (Bruce Lipton, g. 1944 m.) mokėsi Long Ailendo ir Virginijos universitetuose, paskui dėstė Viskonsino Medicinos mokykloje ir dirbo tiriamąjį darbą Stanfordo universitete. Dirbdamas Stanforde, jis nutolo nuo klasikinės darvinistinės biologijos pozicijų ir suabejojo pagrindinėmis biologijos dogmomis, kurios teigia, kad mūsų likimą valdo genai ir kad evoliucijos variklis yra kova už būvį. Gilindamasis į ląstelės biologiją, jis taip pat iškėlė teiginį, kad ląstelės smegenų vaidmenį atlieka membrana, o ne branduolys, kaip tvirtina šiuolaikinė biologija. Padaręs prielaidą, kad ląstelės veiklą kontroliuoja aplinkos signalai, tarp kurių ir minties jėga, ir remdamasis kvantinės fizikos dėsniais, Briusas Liptonas įvedė į biologiją dvasinį matmenį, nutiesė tiltą tarp mokslo ir tikėjimo. Jis yra vienas iš žinomiausių naujosios biologijos mokslo tyrėjų.
Briusas Liptonas taip pat skaito paskaitas profesionaliems gydytojams bei plačiajai publikai ir šioje srityje yra pelnęs pripažinimą.
Daugelis įsitikinimų, darančių įtaką mūsų gyvenimui, yra ydingi ir riboja mūsų veikimo laisvę, todėl turėtume tuos įsitikinimus pakeisti. Moksliniais argumentais grįstas supratimas apie ląstelių reakciją į mūsų mintis bei percepcijas padės mums ugdytis asmenybę ir tobulėti. Ląstelės biologijos mokslo žinios pažadina sąmonės jėgą, išlaisvina kūno materiją ir kuria stebuklus.
Tyrimai rodo, kad tėvai savo vaikų genų inžinierių funkciją pradeda atlikti dar iki pradėjimo akimirkos. Tada vyksta vadinamasis genominio įspaudo (imprintingo) procesas, kuris paskutinėse kiaušialąstės ir spermatozoido brendimo stadijose suaktyvina tam tikras genų grupes, vėliau lemsiančias dar nepradėto vaiko charakterio bruožus.
Kai prieš dvidešimt metų kilo idėja parašyti šią knygą, pajutau, kad ji gali pakeisti mano gyvenimą. Po pirmojo atradimo, kai supratau, kokią funkciją atlieka ląstelės membrana, ilgai mėgavausi jos mechanikos grožiu. Netgi verkiau iš džiaugsmo. Naujasis mokslas paliudijo, kad mes, žmonės, esame dvasingos ir nemirtingos būtybės. Tos išvados man pasirodė tokios tvirtos, kad aš, pirmiau netikėjęs dvasinio pasaulio, nedvejodamas jį patikėjau.
Bruce Lipton
Tikėjimo biologija yra vienas svarbiausių mūsų laiko mokslo dabų. Tai trūkstamoji grandis, jungianti klasikinę mediciną ir naująjį energinį gydymą, kuriam priklauso medicinos mokslo rytojus. Šią knygą turėtų perskaityti kiekvienas, kas domisi gyvybės prigimtimi ir žmogaus sveikatos problemomis.
Gerald W. Clum, chiropraktikas
Šiandien jau sunku patikėti, kad genų inžinieriams pavyks išspręsti visas mūsų biologines problemas. Palyginti nedidelis genų skaičius (25 tūkstančiai) tiesiog negali lemti tokių sudėtingų reiškinių, kokie yra žmogaus gyvybė, sveikata ir liga. Matyt, atsakymas yra visai kitur...