Kaip nusimesti emocijų naštą ir gyventi taip, kaip norite.
Heilas Dvoskinas (Hale Dwoskin) yra Arizonoje, Sedonoje, įsikūrusios organizacijos Sedona Training Associates vadovas ir mokymo programų rengimo direktorius. Jis įkūrė kompaniją 1996 metais, jo tikslas – mokyti žmones emocijų paleidimo metodo, kurį aštuntajame dešimtmetyje sukūrė jo mokytojas Lesteris Levensonas. Jis yra vienas mokytojų, savo žinias pristatančių populiariame filme The Secret („Paslaptis“), dalyvavo filme Letting Go („Paleidimas“).
Šioje bestseleriu tapusioje saviugdos knygoje Heilas Dvoskinas kalba apie paprastą, lengvai įvaldomą ir labai veiksmingą psichotechniką, kuri leidžia atsikratyti emocinės ir psichologinės įtampos, baimės, nerimo, pasenusių ir nebereikalingų įsitikinimų, žalingų įpročių, depresijos, nepasitenkinimo gyvenimu bei kitų šiuolaikinį žmogų kamuojančių neigiamybių.
* * *
Ištrauka iš knygos
4
PLAUKITE SU TĖKME
Užuot leidę gyvenimo tėkmei nešti mus ten, kur norime atsidurti, dauguma mūsų gaištame laiką plaukdami prieš srovę. Manome, kad siekdami savo tikslų privalome kovoti, todėl iš visų jėgų tą darome net tada, kai kovoti nėra su kuo. Bet gal tokia pozicija klaidinga? Gal galime pasinaudoti natūralia gyvenimo tėkme ir su ja nuplaukti, kur mums reikia? Tikriausiai bent kartą esate patyrę, ką reiškia atsidurti tėkmėje. Prisiminkite dieną, kai viskas klostėsi tobulai, ar buvo taip? Atrodė, kad kiekvieną akimirką buvote reikiamoje vietoje ir visi įvykiai savaime dėliojosi jums palankiausiu būdu. O dabar prisiminkite savo TIPIŠKĄ dieną, kurioje buvo daug pastangų ir mažai rezultatų. Kuri diena jums labiau patiktų? Žinoma, ta, kai jūs nesipriešindami plaukėte su srove ir gavote viską, ko jums reikėjo.
Tad kodėl priešinatės? Kitaip negalite?
Jums yra gera žinia: pasipriešinimą galima paleisti kaip ir bet kokią kitą būseną.
Pasipriešinimas kliudo judėti į priekį visose gyvenimo srityse, jis neleidžia siekti laimės ir tobulėti. Jeigu skaitydami šią knygą atlikote visas iki šiol pateiktas užduotis, jau turite įvairių jausmų paleidimo patirties. Turbūt atkreipėte dėmesį, jog kartais norite ir galite paleisti iš savęs kokią nors emociją, o kartais nusprendžiate, kad daug paprasčiau padėti knygą į šalį ir užsiimti kokia nors kita – bet kokia – veikla. Kitaip sakant, pajuntate pasipriešinimą. Kaip tik toks pasipriešinimas kliudo jums iki galo įvykdyti gerus ketinimus ir užuot artimiausiu keliu ėję link tikslo jūs nusukate į aplinkkelį.
Svarbu suvokti, kad pasipriešinimo paleidimas nereiškia, jog susitaikote su kitų žmonių kontrole. Savo vertybes ir įsitikinimus galite ginti ir paleidę pasipriešinimą. Jeigu domėjotės kovos menais, tokiais kaip aikido, karatė ar tekvondo, žinote, kad sudavę priešininkui stipriai suspaustu kumščiu užsigausite patys. Tačiau jeigu jūsų kumštis bus šiek tiek atpalaiduotas – be pasipriešinimo – smūgio jėga taps daug didesnė. Kovos menų meistrai taip pat žino, kad nesipriešinant galima nukreipti puolamąją priešininko energiją prieš jį patį. Tas pat pasakytina ir apie mūsų vidinį pasipriešinimą: kiekvieną kartą, kai paleidžiame pasipriešinimo jausmą, atkuriame savo emocines jėgas, sustipriname ištvermę ir sulaukiame geresnio rezultato įdėję mažiau pastangų.