Knygoje „Menas gyventi“ pristatomas vienas reikšmingiausių praktinių budizmo mokymų – Vipasana. Nors per ilgus amžius šią Budos meditacijos techniką išsaugojo Birmos budistų bendruomenė, pati savaime Vipasana neturi jokių religijos požymių ir yra priimtina bet kokių įsitikinimų žmonėms.
Tai mokymas, kaip praktiškai pažindamas savo kūno ir proto realybę gali atrasti ir išspręsti ten slypinčias problemas. Vipasana yra Budos mokymo apie išsilaisvinimo kelią svarbi sudėtinė dalis.
N. Goenka yra Vipasanos meditacijos mokytojas, tęsiantis Sayagyi U Ba Khino iš Birmos (Mianmaris) tradiciją. Nors Goenka yra indų kilmės, jis gimė ir užaugo Birmoje. Ten jam nusišypsojo laimė susitikti su U Ba Khinu ir iš jo išmokti Vipasanos meditacijos technikos. Keturiolika metų praktikavęs meditaciją su savo mokytoju, Goenka išvyko gyventi į Indiją ir 1969 m. pradėjo pats mokyti Vipasanos. Šalyje, kuri vis dar pasidalijusi į kastas ir religijas, Goenkos organizuojami kursai pritraukė tūkstančius žmonių iš pačių įvairiausių visuomenės sluoksnių. Į Vipasanos meditacijos kursus atvyksta ir daugybė žmonių iš viso pasaulio. Goenka yra vadovavęs daugiau nei 300 kursų Indijoje ir kitose Rytų ir Vakarų šalyse, kuriuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių. 1982 m. jis pradėjo skirti mokytojus, kurie padėtų jam patenkinti vis didėjantį kursų poreikį. Jam vadovaujant buvo įsteigti meditacijos centrai Indijoje, JAV, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Japonijoje, Šri Lankoje, Tailande, Birmoje, Nepale ir daugelyje kitų šalių. Vis daugiau Vipasanos meditacijos kursų rengiama Europoje, taip pat ir Lietuvoje.