5.00 € su PVM
Knyga gali būti naudojama kaip orakulas ir kaip pagalbinė medžiaga astrologui.
Horoskopo ratą sudaro 360 laipsnių, visi jie turi savitą reikšmę. Planetos, keliaudamos dangumi per tuos laipsnius, užgauna skirtingas visatos natas ir kasdien skambina vis naujas realybės improvizacijas. Kiekvienas tampame ne tik tų improvizacijų stebėtoju, bet ir dalyviu. Susivokti keistuose gyvenimo įvykiuose dažnai nėra paprasta, nes pamirštame, kad tie, atrodytų, padriki įvykiai yra labai darnios sistemos dalys. Astrologinis orakulas lyg ugnies lašas trumpam apšviečia situaciją bendrame didelio ciklo kontekste. Knyga turi priedą – orakulo mistinį lauką.
Astrologai šias horoskopo rato laipsnių charakteristikas galės praktiškai naudoti analizuodami ir asmeninius horoskopus, ir tranzitines situacijas. Knygoje informacija pateikiama remiantis P. Globos, I. Vetrovo, D. Radjaro astrologijos mokymu.
***
Ištraukos iš knygos
Rengdama knygai laipsnių simboliką naudojausi Dano Radjaro darbu „Astrologinė mandala", kuris į mano rankas pateko tiesiai iš mokytojo Igorio Vetrovo. Pats D. Radjaras remiasi 1931 metais Marko Edmundo Džonso (1888–1980) parašyta knyga „Simbolinė astrologija“, kuri buvo skirta jo paties įkurtai astrologinei „Sabos asamblėjai“. Abu autoriai laipsnių simbolių aiškinimą nuolat tobulino ir publikavo vis naujas versijas, pvz., D. Radjaras savo komentaruose pasitelkė K. G. Jungo filosofiją. Visgi pirminis šaltinis yra aiškiaregė Elza Viler (Elsie Wheeler), kuri pirmoji įvardijo tokius astrologinio rato laipsnių simbolius. Manyčiau, kad jie tokie pat reikšmingi kaip ir 22 Taro kortos ar 64 senovės kinų „Permainų knygos“ simboliai. Kadangi aiškiaregė gyveno XX amžiaus pradžioje Amerikoje, simbolikoje matysime daug to laikmečio ir to žemyno aktualijų.
Trumpai apie simbolių kilmę. Tai įvyko 1925 metais didžiuliame San Diego parke. Astrologas, rašytojas, scenaristas M. E. Džonsas atsivežė čia aiškiaregę Elzą Viler, kuri turėjo gebėjimą matyti simbolius ir taip padėdavo žmonėms sunkiu metu. Šie du žmonės įsitaisė ramioje parko vietoje. Astrologas atsivežė 360 mažų popierinių kortelių, ant kurių buvo surašyti zodiako ženklai ir laipsniai. Jis korteles gerai išmaišė kaip kortas. Tada M. E. Džonsas traukė po vieną kortelę taip, kad nei jis pats, nei E. Viler nematytų, kas ant jos parašyta. Aiškiaregė tuoj pat nupasakodavo simbolį. Ant tuščiosios kortelės pusės vyras viską iškat užrašydavo. Tai vyko labai greitai. Jie užtruko vos 8 valandas. Per valandą po 45 simbolius! Pats M. E. Džonsas manė, kad tame dalyvavo aukštesnė sąmonė, kurią jis siejo su okultine Sabos brolija, egzistavusia senovės Mesopotamijoje, dėl to per E. Viler aiškiagirdystės kanalą gautiems simboliams suteikė pavadinimą – Sabos simboliai. Jis ir pats pusę amžiaus turėjo grupę mokinių, kurie buvo pasivadinę „Sabos asamblėja“.
Kaip teigia D. Radjaras, 360 laipsnių simbolika gali būti naudojama bet kokiems ciklams interpretuoti, nes ji paaiškina visas ciklo vystymosi stadijas. Gyvenimo ciklai – tai uždaras archetipinių fazių ratas. Aš pati laipsnių simboliką naudoju vis dar kuriamoje dvasinėje praktikoje „Absoliutaus rato misterija“. Sabos laipsnių simboliai unikalūs tuo, kad kiekvienas frazės žodis yra simbolis, todėl verčiant šiuos simbolius į kitas kalbas negalima nutolti nuo originalo.
Simbolių interpretacijų kalba bus tikrai nekasdienė. Supraskime, kad šios interpretacijos buvo parašytos XIX amžiaus pradžioje tam laikmečiui būdinga sudėtinga filosofine maniera. Pradžioje norėjosi tą kalbą supaprastinti, bet tokiu būdu prarandami dideli prasminiai klodai. Štai kodėl turiu rekomendacijų, kaip geriau būtų skaityti laipsnių simbolių interpretacijas:
SABIJOS SIMBOLIAI
Laipsnio valdovas – Marsas
Spalva – raudona
Kūno vieta – smegenys
Totemas – laukinis šernas
Laipsnio simbolis – ką tik iš vandens pakilusi moteris; ją apkabina ruonis
Naujų sąmonės formų pasireiškimas. Būti individualia sąmone reiškia pakilti iš giminės ir kolektyvinės sąmonės vandenyno, kuris pasireiškiančiam protui yra pasąmoningas. Šis pasireiškimas yra pirmasis įvykis. Vandenynas čia simbolizuoja įsčias, gimdą, kurią reikia palikti praeityje ir žengti naują žingsnį. Pradžioje yra Veiksmas, Aktas, bet dažnai jis nepastebimas, neužtikrintas. Mažas iš sėklos išlindęs daigelis nešaukia apie savo egzistavimą. Jam dar reikia prasibrauti pro dirvą, kuri simbolizuoja praeities liekanas. Jis pilnas potencialo. Simbolyje veikia moteris, kuri išreiškia nesąmoningą giminės biologinę prigimtį, troškimą būti. Ją apkabinęs ruonis simbolizuoja žinduolį, kuris kartą jau išgyveno biologinį, evoliucinį, nesąmoningą pasireiškimą, bet grįžo į jūros „įsčias“. Ruonis simbolizuoja regresiją. Ši scena išreiškia praeities bandymų nesėkmes, kurias prisimename iš savo evoliucijos kelio pradžios, pirmųjų ciklų. Veržimąsi pirmyn ir aukštyn stabdo regresyvi baimė ir nepasitikėjimas. Kovos lemtis priklauso nuo to, kurios jėgos bus stipresnės – nukreiptos į ateitį ar praeitį. Kiekvienas potencialas turi dvilypę galimybę – eiti pirmyn arba grįžti atgal, tobulinti sąmonę arba grįžti atgal į mėšlą, kosminę dulkę, chaosą. Raktinė frazė čia – „proveržis būti“.